Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Встановлення Ubuntu Linux

Отже, якщо ваш вибір зупинився на Ubuntu Linux, і ви вже маєте диск із відповідним дистрибутивом, настав час інсталяції цієї ОС. Ця стаття має на меті розглянути процес встановлення Ubuntu на комп'ютер. Встановлення операційної системи Ubuntu Linux, взагалі, є дуже простою операцією. Одначе, відразу слід зауважити, що в цій статті розглядається встановлення убунту на комп'ютер в якості єдиної операційної системи. При цьому, якщо у вас на жорсткому диску залишилися якісь необхідні вам дані — обов'язково перед інсталяцією перепишіть всі їх на надійний носій, оскільки жорсткий диск буде повністю відформатований.

Встановлення ж убунту в якості другої операційної системи, наприклад, паралельно з уже встановленою Windows, має свої особливості, які будуть розглянуті в одній з найближчих статей.

Отже завантажуємося з компакт-диску з дистрибутивом убунти (в моєму випадку це дистрибутив Ubuntu 9.10 «Karmic Koala») і бачимо наступне вікно, де відразу ж пропонується вибрати мову меню диску.

Вибір мови меню диску з дистрибутивом Ubuntu

Вибираємо пункт «Встановити Ubuntu» і тиснемо .

Меню диску з дистрибутивом Ubuntu

В наступному вікні вибираємо мову для процесу встановлення.

Вибір мови для процесу встановлення Ubuntu

Налаштовуємо регіональні параметри.

Вікно налаштування регіональних параметрів

Вибираємо розкладку клавіатури. Зазвичай вона за замовчуванням відповідає регіональним налаштуванням, однак я вибираю розкладку USA. Це пов'язано із тим, що під час встановлення можна вибрати лише одну розкладку (інші можна додавати вже у встановленій системі), а я віддаю перевагу логіну і паролю, набраних латиницею.

Вікно вибору розкладки клавіатури

Наступний етап — розбивка жорсткого диску — є дуже важливим. Для оптимальної розбивки вибираємо пункт «Вказати розділу вручну» — в цьому випадку весь процес є повністю підконтрольним користувачеві.

Діалогове вікно вибору способу підготовки дискового простору

Якщо на жорсткому диску присутні якісь розділи — всі їх видаляємо. Для цього вибираємо їх по одному і тиснемо кнопку «Видалити». Врешті-решт, коли на жорсткому диску всі розділи видалені, починаємо власне його розбивку. Для цього вибираємо вільне місце і тиснемо кнопку «Додати».

Вікно підготовки розділів диску

Перший розділ, який необхідно створити - це своп, або область підкачки. Щоб довго не розмірковувати,значення його розміру вибираємо рівним розміру оперативної пам'яті (в моєму випадку 512 Мб). У випадаючому списку вибираємо «Область підкачки». Тиснемо «Гаразд».

Діалогове вікно створення нового розділу диску

Створення кореневого каталогу. Вибираємо «вільне місце» і тиснемо «Додати».

Вікно підготовки розділів диску

Для кореневого каталогу рекомендую відвести 10 Гб — цього місця гарантовано вистачить у майбутньому для встановлення великої кількості додаткових програм, що вам знадобляться. В якості файлової системи я віддаю перевагу ReiserFS. Хоча можна залишити її й такою, що пропонується за замовчуванням (тобто Ext4, — тим паче, що вона має певні особливості, які підвищують швидкодію системи, зокрема, т.з. просторовий запис даних, який зменшує фрагментованість файлів).

Діалогове вікно створення нового розділу диску

Насамкінець слід створити розділ, призначений для зберігання ваших даних — домашній каталог /home. Знову вибираємо вільне місце і тиснемо «Додати».

Вікно підготовки розділів диску

На домашній каталог відводимо решту об'єму диску. Вибираємо файлову систему для розділу і вказуємо точку монтування «/home».

Діалогове вікно створення нового розділу диску

На цьому налаштування розбиття диску на розділи завершується, тиснемо «Вперед».

Вікно підготовки розділів диску

В наступному вікні вводимо ім'я, а також логін та пароль для входу в систему.

Вікно налаштування особистих параметрів

Чергове вікно сповіщає, що етап налаштування процесу інсталяції убунту завершується. Тиснемо «Вперед» і...

Вікно завершення налаштування процесу інсталяції

... йдемо пити каву :-)

Процес встановлення системи

Про закінчення встановлення сповіщає ось таке діалогове вікно; тиснемо на кнопку, щоб перезавантажити комп'ютер.

Вікно, що сповіщає про завершення процесу інсталяції

Завантаження системи починається з діалогового вікна завантажувача GRUB. Нас цікавить саме перший пункт (власне, він завантажується за замовчуванням).

Насамкінець завантаження системи з'являється запрошення до авторизації. Клацаємо мишкою по рядку зі своїм іменем.

фффыывыыв

Вводимо пароль, який обрали для входу в систему в процесі інсталяції, тиснемо кнопку «Увійти» або ж клавішу .

ааававав

Вітаю, убунту встановлена.

Слід зазначити, що в процесі інсталяції мій комп'ютер був підключений до мережі. При встановлені параметри з'єднання з інтернетом були правильно розпізнані і були автоматично завантажені всі пакети локалізації (в даному випадку української). Якщо ж ваш комп'ютер під час інсталяції не був під'єднаний до інтернету, або ж параметри з'єднання автоматично не розпізналися, то при першому вході в систему з'явиться діалогове вікно, в якому буде запропоновано встановити з інтернету решту пакетів локалізації, що не ввійшли в дистрибутив на диску. Для цього налаштовуєте з'єднання з інтернетом і погоджуєтеся на встановлення пакетів локалізації.

Крім того, при першому завантаженні системи буде автоматично запущено  менеджер оновлення, який запропонує встановити всі оновлення, які вийшли вже після релізу дистрибутиву. Як бачимо, в моєму випадку загальний розмір пакетів, які необхідно завантажити системі для оновлення становить 138,5 Мб.

 

 

{jcomments on}

 
Пошук
Користувальницький пошук