Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Наукове ПЗ

Робота з електронною бібліотекою та бібліографією в Zotero - 2

 Zotero

Чергове відео про роботу з бібліографічним менеджером Zotero, в якому розглянуто прикріплення файлів до бібліографічних записів, додавання приміток, встановлення та перегляд стилів, вставка і редагування посилань та бібліографії у документ в текстовому процесорі.

Попередні повідомлення:

Робота з електронною бібліотекою та бібліографією в Zotero

Робота з електронною бібліотекою та бібліографією в Zotero - 1

Детальніше...

 

Робота з електронною бібліотекою та бібліографією в Zotero - 1

 Zotero

Минуле повідомлення було присвячено переважно встановленню Zotero і лише окремим прийомам роботи з ним. Цього ж разу у форматі відеоуроку ознайомитися з функціоналом програми можна вже більш широко. На відео міститься огляд способів імпорту, експорту та інструментів групування записів у бібліографічній базі.

Цей скрінкаст був зроблений вже в середовищі операційної системи Ubuntu, де Zotero інтегрована з LibreOffice. З цієї причини напевне будуть присутні деякі відмінності в інтерфейсі від встановленої у вас Zotero у зв’язці з MS Word, але ці відмінності суто косметичні і не носять принципового характеру, а весь розглянутий функціонал є цілком ідентичним.

Детальніше...

 

Робота з електронною бібліотекою та бібліографією в Zotero

 Zotero

Перманентний дефіцит часу -- це звичайна характерна риса роботи кожного науковця. При цьому, на шкоду власне творчій роботі, левову частку часу зазвичай з’їдають суто технічні речі, у т.ч. і робота з бібліографією. Відносно останньої, такий клас програм як бібліографічні менеджери, здатні зекономити досліднику чимало часу та нервів.

Донедавна, в якості бібліографічного менеджера я користувався хитромудрою зв’язкою OpenOffice.org з базою даних в MySQL. Однак, вона мала низку недоліків і з рік тому я перейшов на використання Zotero. Своїм досвідом налаштування і використання цього ПЗ я і хочу поділитися.

Детальніше...

 
Пошук
Користувальницький пошук