Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Конвертування PDF у DJVU

Одним із найкращих шляхів конвертування документа з формату PDF у DJVU є використання утиліти pdf2djvu (включена до офіційних репозиторіїв Ubuntu Linux). При цьому, якщо вихідний pdf-файл містить розпізнаний текст, URL, зміст, – вони будуть коректно працювати і в кінцевому djvu-файлі.

Отже, для того щоб конвертувати документ, слід  у консолі перейти до каталогу з документом у форматі PDF і виконати наступну команду:

pdf2djvu -o file.djvu -d 400 file.pdf

де: file.djvu – ім'я djvu-файла, який буде одержано в результаті конвертування, file.pdf – ім'я pdf-файла, який конвертується. Число, яке стоїть після опції -d, – це дозвільна здатність (точок/дюйм); його значення можна варіювати від 72 до 6000. Чим більше значення, тим більшої якості буде документ при, відповідно, більшому розмірі кінцевого DJVU-файла, і навпаки. У більшості випадках достатньо поставити число 300 або 400; інколи можна поекспериментувати, використовуючи різні значення дозвільної здатності, щоб досягти оптимального співвідношення якості та розміру.

Традиційно, для більшої наглядності, процес конвертування можна подивитися на відео, яке подане нижче:

Слід зазначити, що ця команда має ще чимало різних опцій, з якими детально ознайомитися можна у довідці, набравши у командному рядку:

man pdf2djvu

Нарешті, зауваження для користувачів ОС Windows. На базі цієї утиліти є програма-конвертер з графічним інтерфейсом "Pdf To Djvu GUI", яку можна знайти ось тут. Завантажений архів з програмою слід розпакувати в будь-який каталог і запустити файл "Pdf To Djvu GUI.exe". Інтерфейс конвертера є інтуїтивно зрозумілим і, відповідно, особливих пояснень того, як із ним працювати, не потребує.

 

 
Пошук
Користувальницький пошук