Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Програмне забезпечення

Встановлення Ubuntu Linux

Отже, якщо ваш вибір зупинився на Ubuntu Linux, і ви вже маєте диск із відповідним дистрибутивом, настав час інсталяції цієї ОС. Ця стаття має на меті розглянути процес встановлення Ubuntu на комп'ютер. Встановлення операційної системи Ubuntu Linux, взагалі, є дуже простою операцією. Одначе, відразу слід зауважити, що в цій статті розглядається встановлення убунту на комп'ютер в якості єдиної операційної системи. При цьому, якщо у вас на жорсткому диску залишилися якісь необхідні вам дані — обов'язково перед інсталяцією перепишіть всі їх на надійний носій, оскільки жорсткий диск буде повністю відформатований.

Встановлення ж убунту в якості другої операційної системи, наприклад, паралельно з уже встановленою Windows, має свої особливості, які будуть розглянуті в одній з найближчих статей.

Отже завантажуємося з компакт-диску з дистрибутивом убунти (в моєму випадку це дистрибутив Ubuntu 9.10 «Karmic Koala») і бачимо наступне вікно, де відразу ж пропонується вибрати мову меню диску.

Детальніше...

 

Створення електронного документа у форматі PDF

Завдання: створити документ (статтю, книгу тощо) у форматі PDF із сканованих зображень.

Інструментарій: будь-який дистрибутив Linux, руки (прямі) :-)

1. У командному рядку переходимо до каталогу зі сканованими зображеннями (Увага! Важливо, щоб нумерація у назвах файлів зображень була такою, щоб виключалося неправильне їх сортування. Наприклад: неправильно: 1.jpg, 2.jpg, ..., 23.jpg, ..., 125.jpg; правильно: 001.jpg, 002.jpg, ..., 023.jpg; ..., 125.jpg.).

Детальніше...

 

Розчинення країв зображення в GIMP

Інколи, при підготовці макету постеру, презентації тощо, виникає необхідність зробити так, щоб краї меншого зображення, яке компонується на більшому - фоновому, плавно розчинялися переходячи у фонове. Досягнути такого ефекту у GIMP можна наступним чином.

Детальніше...

 

Конвертування PDF у DJVU

Одним із найкращих шляхів конвертування документа з формату PDF у DJVU є використання утиліти pdf2djvu (включена до офіційних репозиторіїв Ubuntu Linux). При цьому, якщо вихідний pdf-файл містить розпізнаний текст, URL, зміст, – вони будуть коректно працювати і в кінцевому djvu-файлі.

Детальніше...

 

Bash-cкрипт для завантаження ДДЗ Landsat 5, 7 та 8

Bash-cкрипт призначений для завантаження даних дистанційного зондування Landsat 5, 7 та 8

Ліцензія
=======

GNU General Public License Version 3, 29 June 2007


Завантажити
===========

Завантажити архів зі скриптом: landsatd-v0.1.tar.gz


Встановлення
============

Розпакуйте архів і скопіюйте файл landsatd у теку /usr/bin. Надайте файлу landsatd права на виконання.

Сукупність команд для встановлення програми з терміналу:
1. tar xvzf landsatd-v0.1.tar.gz
2. sudo cp ./landsatd-v0.1/landsatd /usr/bin/
3. sudo chmod a+x /usr/bin/landsatd


Використання
============

Запустіть команду з терміналу зі SceneID (ID сцени Landsat) у якості параметра

Наприклад:

landsatd LC81790242016101LGN00

Ця команда у поточному каталозі створить директорію LC81790242016101LGN00 і завантажить у неї відповідну сцену Landsat.

У випадку Landsat 5 та Landsat 7 у теку буде завантажений архів з файлами сцени, у випадку Landsat 8 у теку будуть завантажені безпосередньо файли окремих спектральних каналів сцени.

Скрипт підтримує докачку, якщо з якоїсь причини завантаження сцени не було завершене з першого разу, повторний запуск скрипту почне завантаження з того місця, де воно зупинилося.

 
Більше статтей...
Пошук
Користувальницький пошук