Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Программное обеспечение

Встановлення Ubuntu Linux

Уважаемые посетители! К сожалению, перевод этой страницы на русский язык пока недоступен. Приношу извинения за причиненные неудобства.

Отже, якщо ваш вибір зупинився на Ubuntu Linux, і ви вже маєте диск із відповідним дистрибутивом, настав час інсталяції цієї ОС. Ця стаття має на меті розглянути процес встановлення Ubuntu на комп'ютер. Встановлення операційної системи Ubuntu Linux, взагалі, є дуже простою операцією. Одначе, відразу слід зауважити, що в цій статті розглядається встановлення убунту на комп'ютер в якості єдиної операційної системи. При цьому, якщо у вас на жорсткому диску залишилися якісь необхідні вам дані — обов'язково перед інсталяцією перепишіть всі їх на надійний носій, оскільки жорсткий диск буде повністю відформатований.

Встановлення ж убунту в якості другої операційної системи, наприклад, паралельно з уже встановленою Windows, має свої особливості, які будуть розглянуті в одній з найближчих статей.

Отже завантажуємося з компакт-диску з дистрибутивом убунти (в моєму випадку це дистрибутив Ubuntu 9.10 «Karmic Koala») і бачимо наступне вікно, де відразу ж пропонується вибрати мову меню диску.

Подробнее...

 

Создание электронного документа в формате PDF

Задание: создать документ (статью, книгу и т.д.) в формате PDF из сканированных изображений.

Инструментарий: любой дистрибутив Linux, руки (прямые) :-)

1. В командной строке переходим к каталогу из сканированными изображениями (Внимание! Важно, чтобы нумерация в названиях файлов изображений была такой, чтобы исключалась их неправильная сортировка. Например: неправильно: 1.jpg, 2.jpg, ..., 23.jpg, ..., 125.jpg; правильно: 001.jpg, 002.jpg, ..., 023.jpg; ..., 125.jpg.).

Подробнее...

 

Растворение краев изображения в GIMP

Иногда, при подготовке макета постера, презентации и пр., возникает необходимость сделать так, чтобы края меньшего изображения, которое компонуется на большем - фоновом, плавно растворялись переходя в фоновое. Достигнуть такого эффекта в GIMP можно следующим образом.

Подробнее...

 

Конвертирование PDF в DJVU

Одним из наилучших путей преобразования документа из формата PDF в DJVU является использование утилиты pdf2djvu (включена в официальные репозитории Ubuntu Linux). При этом, если исходный pdf-файл содержит распознанный текст, URL, содержание, – они будут корректно работать и в конечном djvu-файле.

Подробнее...

 

Bash-cкрипт для завантаження ДДЗ Landsat 5, 7 та 8

Уважаемые посетители! К сожалению, перевод этой страницы на русский язык пока недоступен. Приношу извинения за причиненные неудобства.

Bash-cкрипт призначений для завантаження даних дистанційного зондування Landsat 5, 7 та 8

Ліцензія
=======

GNU General Public License Version 3, 29 June 2007


Завантажити
===========

Завантажити архів зі скриптом: landsatd-v0.1.tar.gz


Встановлення
============

Розпакуйте архів і скопіюйте файл landsatd у теку /usr/bin. Надайте файлу landsatd права на виконання.

Сукупність команд для встановлення програми з терміналу:
1. tar xvzf landsatd-v0.1.tar.gz
2. sudo cp ./landsatd-v0.1/landsatd /usr/bin/
3. sudo chmod a+x /usr/bin/landsatd


Використання
============

Запустіть команду з терміналу зі SceneID (ID сцени Landsat) у якості параметра

Наприклад:

landsatd LC81790242016101LGN00

Ця команда у поточному каталозі створить директорію LC81790242016101LGN00 і завантажить у неї відповідну сцену Landsat.

У випадку Landsat 5 та Landsat 7 у теку буде завантажений архів з файлами сцени, у випадку Landsat 8 у теку будуть завантажені безпосередньо файли окремих спектральних каналів сцени.

Скрипт підтримує докачку, якщо з якоїсь причини завантаження сцени не було завершене з першого разу, повторний запуск скрипту почне завантаження з того місця, де воно зупинилося.

 
Еще статьи...
Поиск
Пользовательского поиска